A játék célja | Tenisz

A játék célja

A cél a tenisz az, hogy a hálón át a labdát úgy kell az ellenfél pályájára játszani, hogy az ellenfél többé ne érje el a labdát, vagy hibára kényszerüljön. A tenisz labdát kell játszani, miután az egyszer előjött, helyesen az általános mezőbe. A határvonalak a játéktér részét képezik, így továbbra is játékban van egy olyan labda, amely a vonalat a lehető legközelebb érinti.

A labdát úgynevezett adogatással játsszák az ellenfél szolgálati területére. Minden játékosnak két próbálkozása van. Ha a második adogatással nem sikerül a szabályok szerint eltalálni a pályát (kettős hiba), akkor hibának minősül, és az ellenfél egy pontot kap. Ha a labda az adogatásnál megérinti a háló szélét, majd a szabályok szerint belép a kiszolgáló területre, akkor az adogatást megismételjük. A nyertes az a játékos, aki először megnyeri a szükséges számú szettet.

Számolási módszer

A pontok számlálásának kissé rendhagyó módja tenisz két független elméleten alapul. A valószínű eredet a 14. századi fogadásokon alapul. Abban az időben az emberek szettenként 15 tagadót fogadtak, ami viszont 4 játékból állt.

A 45 kiejtését 40-re változtattuk a kiejtés kényelme érdekében. A második elmélet az eredeti négy sorra vonatkozik futás a hálóval párhuzamosan. Minden elnyert pont után a játékost egy sorral engedték előre.

A vonalakat 15 és 10 hüvelykes időközönként helyeztük el. Az egész teniszjátékot mérkőzésnek hívják, amely viszont szettből és mérkőzésből áll. (A teniszben ez gyakran megtévesztő a tudatlanok számára, mert a megnyert játék nem egyenlő a győzelemmel).

Aki először nyert két szettet, az nyert. Szett nyer, ha egy játékos: Egy játékban a szám 0, 15, 30, 40. Egy játékot akkor nyerünk, ha egy játékos 40 pont elérése után nyerheti meg a következõ pontot.

Ha az eredmény 40:40 (deuce), akkor a játékot kétpontos különbséggel kell megnyerni. Ha a szerver pontot szerez az első adogatásnál, akkor a hívás „Advantage Up”, és ha a visszatérő játékos pontot szerez , ez az „Advantage Back”. Az első játékos, akit elsőként hívnak meg a számlálásban, a jobb oldali adogatással indul (0: 0). Amikor elnyerte a pontot (15: 0), a bal oldalról adogat ... A nyert döntetlen szünet csak egy megnyert meccsnek számít (6: 6-ról 7: 6-ra vagy 6: 7-re), de 6-os eredménynél: 6 meghatározó a készlet szempontjából.

0: 0-nál kezdődik, és minden elnyert pont nem számít a 15. játékban szereplőnek, hanem csak az 1. Az a játékos nyeri a szettet, aki először legalább 7 pont különbséggel ér el 2 pontot. Lehetséges eredmények (7: 0,… 7: 5.

8: 6, 9: 7.). Mivel a teniszben az adogató játékosnak van előnye, az 1. játékos csak egy versenyt szolgál fel, majd felváltva kétszer. A döntetlen szünet kezdetén annak a játékosnak joga van az adogatásra, akinek az előző játékban kudarca volt.

6 lejátszott pont után (pl. 5: 1, 4: 2.) Szünet nélkül cserélődik az oldal. A szett minden egyenlőtlen pontszáma esetén az oldalt töréssel cserélik.

Az egyes halmazok (1: 0) pontján változtatás történik szünet nélkül. A játékosnak akkor van labdája, amikor megnyeri a játékot a következő ponttal. Szettlabdát kap az a játékos, aki megnyeri a szettet a következő ponttal, és ha a játékos az egész mérkőzést megnyerheti a következő összecsapással, akkor azt meccslabdának hívják.

Ha egy játékosnak lehetősége van megnyerni a mérkőzést a következő összecsapással, akkor töréspontnak hívják. Ha ez sikerül neki, akkor ezt szünetnek nevezzük.

• 6, az ellenfél legfeljebb 4 játékot nyert.

(6:0, 6:1, 6:2, 6:3, 6:4)

• 5: 5-es állásnál a játék 7-re bővül. (7: 5)
  • 6: 6-nál döntetlen a döntetlen. (7: 6)

a tenisz alapvonásai közé tartoznak:

• Tenyeres ütés
  • Fonák ütés
  • pótdíj
  • Sortűz
  • vajgombóc

A teniszpályát hálóval osztják két azonos méretű téglalapra.

A pálya hossza 78 láb (23.77 m) az egyik alapvonaltól a másikig. A kettős pálya szélessége 36 láb (10.97 m) és 27 láb (8.23 m) az egyetlen pálya esetében. Az ütközési vonalak (köznyelven tee-vonalaknak nevezik őket) a hálóval párhuzamosan futnak mindkét oldalon 21 láb (6.40 m) távolságban.

A szolgáltatás középvonala derékszögben halad a szolgáltatási vonallal a hálóig. A T-mezőt két azonos méretű téglalapra, az ütőmezőkre osztja. A háló magassága középen 3 láb (0.914 m), az oszlopoknál pedig 3.5 láb (1.07 láb).

Az alapvonal és a kerítés közötti terület 18-21m hosszú. tenisz. A teniszt különböző felületeken játsszák.

A leggyakoribbak közül: homok (francia - nyitott), fű (Wimbledon), kemény pálya (us - nyitott), visszapattanó ász (ausztrál - nyitott). továbbá granulátum, szőnyeg, műfű.